FUTURE LEADERS | 21-25/9/2022

Για ακόμη μια χρονιά, οι δευτεροετείς φοιτητές του MBA full time συμμετείχαν στο πρόγραμμα ηγεσίας “Future Leaders” που έλαβε χώρα το διάστημα 21 – 25 Σεπτεμβρίου 2022 στις εγκαταστάσεις του “The Ranch” στο Σοφικό Κορινθίας. Το πρόγραμμα καλύπτει για τους συμμετέχοντες ένα ευρύ φάσμα θεωρητικών και πρακτικών γνώσεων. Μέσα από μια σειρά δραστηριοτήτων που περιελάμβαναν ομιλίες, team bonding activities, ανάλυση business cases κλπ., οι 28 φοιτητές που συμμετείχαν φέτος είχαν τη δυνατότητα να αξιολογήσουν την επαγγελματική τους προσωπικότητα, να αναπτύξουν δεξιότητες και να καταρτιστούν σε θέματα business analysis, problem solving, decision making και collaborative leadership, ώστε να ενταχθούν με επιτυχία στην αγορά εργασίας και να γίνουν οι ηγέτες του μέλλοντος.

Μετά τη λήξη του πρώτου κύκλου του προγράμματος την εβδομάδα 26 -30 Σεπτεμβρίου 2022 οι φοιτητές οι οποίοι είχαν δημιουργήσει 3 ομάδες εκπόνησαν projects για τρεις ΜΚΟ, συγκεκριμένα (α) Prolepsis, (β) Amimoni και (γ) Food Bank. Η κάθε ομάδα φοιτητών είχε την καθοδήγηση από έναν Business Coach. Συγκεκριμένα στο φετινό πρόγραμμα ηγεσίας “Future Leaders” συμμετείχαν ως Business Coaches στελέχη από την AB Vassilopoulos και Genesis Pharma.

Χρήσιμοι σύνδεσμοι